Adres

Erenköy Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:272 Mormin Apt. Kat:1 D:7 Kadıköy İstanbul

Telefon

0216 478 12 52

0544 346 24 16

Email Adres

info@terap-ist.net

Dr.

Saime Vicdan YÜCEL

terap-İst

0216 478 12 52
0544 346 24 16

Klinik Psikolog/Psikodramatist/Kurumsal Yönetim Danışmanı

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan Vicdan Yücel, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğin’de çalışmaya başladı. Doktora eğitimine aynı klinikte devam eden Vicdan Yücel mesleki çalışmalarına İstanbul Tıp Fakültesi Halk sağlığı Anabilim dalından emekli olana kadar sürdürdü. Doktora eğitimini tamamladıktan sonra London City University’ye doktora sonrası eğitim ve çalışma için kabul edildi. 1 yıl oradaki çalışmalarına devam eden Yücel Mousley Hospital’dan yaşam boyu çalışma kabulü aldı. 80’li yıllarda tanıştığı psikodrama eğitimine 10 yıl devam ederek Abdülkadir Özbek – Uberlingen Moreno Enstitüsü’nden psikodramatist olarak mezun oldu. Kamusal çalışmaları ön planda tutan Vicdan Yücel çok sayıda TV programına katıldı ve “Yaşamın İzleri” adlı radyo programının uzunca bir süre yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Pek çok bilimsel ve sosyal kuruluşun üyesi olan Yücel, çok sayıda makalenin ve “Madde Bağımlısı Gençlerde Kaygı Faktörü” isimli doktora tezinin yazarıdır. Kurumsal danışman ve kurumsal eğitim uzmanı olarak da pek çok büyük ölçekli firmaya ve resmi kurumuna hizmet vermiş ve halen vermektedir.

Yücel, 2004-2009 yılları arasında Kadıköy Belediyesi için çeşitli alanlarda danışmanlık yapmış, Avrupa Birliği destekli pek çok projede danışman, yönetici ve eğitimci olarak çalışmış aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Sağlık Polikliniği’nde uzman olarak görev yapmıştır. Aynı kurumda kadınlara yönelik toplumsal dönüşüm projesinin liderliğini sürdürmüş, kadın konuk evinin kuruluşunda ve devamında gönüllü hizmet vermiştir.

2011-2014 yılları arasında Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim üyesi olarak çalışan Yücel, Ocak 2015’ten beri Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi olarak çalışmakta ve aynı zamanda Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Program Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Halen hem bireysel ve grup süpervizyon çalışmalarını hem de bilimsel ve uygulamalı çalışmalarını Terap-ist / İstanbul’un Terapi ve Eğitim Merkezi’nde devam etmektedir.